Krosnelės: nuo pirkimo iki šildymo

Šildymo priemonių ir taupymo prekių verslas klesti. Kuo ilgiau valdininkai su energetikais skurdina žmones, tuo geriau židinių ir krosnelių pardavėjams. Nereikia čia apsimetinėti, kad viskas daroma tik iš geros valios. Krosnelės ir židiniai visų pirma yra rimtas verslas, suteikiantis žmonėms galimybę šildytis stilingai ir susikurti savo namuose prabangią ir romantišką atmosferą.

Situacija gana paprasta – nusprendėte keltis į kaimą, tačiau čia gyvensite tik vasarą, arba atvyksite ilsėtis su šeima savaitgaliais. Vasarnamio apšildymas yra viena iš rimčiausių sprendimų ir investicijų. Pasistatyti paprasto katilo su radiatoriais, deja negalima, nes žiemą reikės iš sistemos išleisti vandenį, kad neužšaltų viskas. Vienas iš geriausių sprendimų yra ketaus krosnelės. Tai ant grindų pastatomos krosnelės su kaminu, kūrenamos malkomis. Jų efektyvumas yra apie 80 procentų, todėl jomis laisvai galima šildyti 1-2 kambarių vasarnamį.

Krosnelės perkamos gerai apsvarsčius jos panaudojimo būdus ir pasikonsultavus su specialistais. Kiekviename kambaryje krosnelės gal ir nereikia, bet tada būtina pasirūpinti šildymo sistema ir ventiliacija, gal net surekuperatoriumi. Bet kuriuo atveju reikia numatyti jos vietą.

Šiuolaikinės krosnelės gali ne tik šildyti ir džiuginti akį savo dailiomis formomis, bet kai kurie modeliai turi ir vietą puodams. Taigi, ant jų galima ruošti maistą, išlaikyti jį šiltai. Labai pravartu ir naudinga, nes nereikia elektrinės ar dujinės viryklės.

Ar nuo krosnelės galima šildyti vandenį? Tiesiogiai ne, tačiau galima įdiegti tam tikrus inžinerinius sprendimus, kurie leistų vandenį pašildyti nuo kamino konstrukcijos ir ventiliacinės sistemos.

Krosnelės kūrenamos daugiausiai mediena – paprasčiausiomis malkomis, medienos pjuvenų ar durpių briketais, medienos granulėmis, medžio anglimis. Tai kieto kuro įrengimai (skysto kuro krosnelės yra skirtos viso namo šildymui ir nėra tokios estetiškos), dažnai turintys specialias nišas malkoms susidėti, kad nereikėtų papildomų aksesuarų – malkų dėtuvės, žarsteklių ir valymo įrankių laikiklio ir pan.

Sprendžiant iš krosnelių parduotuvės internete ZidiniaiKrosnelesKaminai.lt, ketaus ir plieno krosnelių kaina yra gana įvairi – nuo 1500 iki 10 000 litų priklausomai nuo modelio, gamintojo ir funkcionalumo. Pirkti internetu krosneles nėra labai įprasta, nes kiekviena krosnelė yra unikali. Dėl to rekomenduojama geriau susisiekti su pardavėjais ir gauti nemokamą konsultaciją.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.