Laikrodis – ne tik laikui rodyti

laikrodisLaiko matavimo mechanizmas – tai, be ko neįsivaizduojame kasdienybės

Šiais laikais sunku suvokti, kaip gyveno mūsų protėviai neturėdami laiko matavimo mechanizmų. Kaip žinojo, kada keltis, kada valgyti, kada dirbti darbus? Aišku, jie stebėjo metų, mėnesių, paros ciklo pokyčius… Tačiau kaip jie išsivertė be šiuolaikinių laikrodžių privalumo – tikslaus laiko matavimo?

Nuo pat atsiradimo pradžios laikrodžiai kito, keitėsi jų dizainas ir mechanizmai. Tačiau visų šių pokyčių tikslas buvo bendras – kuo tiksliau pamatuoti ir parodyti laiką. O tikslus laiko fiksavimas sudarė tinkamas sąlygas atsirasti kitam žmogaus įgūdžiui – savo laiką planuoti sekundžių tikslumu.

Ir tarsi to negana, ilgainiui laikrodžiai įgavo ir kitokią, ne vien funkcionalią reikšmę ir prasmę.

Laikrodžių vaidmuo moderniame pasaulyje

Šiuolaikinis laikrodis nuo savo „protėvių“ skiriasi kaip diena ir naktis. Ir omenyje turimas ne vien laikrodžių dydis ir gaminimo medžiagos. Skiriasi ir laikrodžio atliekama funkcija bei reikšmė. Laikrodis ant modernaus žmogaus rankos simbolizuoja socialinį bei turtinį statusą gyvenimo stilių, kartais ir užimamas pareigas ar hobius.

Taigi, nesuklysime sakydami, kad laikrodis yra šiuolaikiško žmogaus sielos veidrodis.

Vyriškų laikrodžių paskirtis ir savybės

Nuo seno vyrai stengėsi išsiskirti iš kitų savo giminės atstovų žygdarbiais, turtais ar atributais. Vienas iš tokių atributų šiuolaikinio vyro gyvenime – laikrodis. Aktyvaus gyvenimo ir poilsio mėgėjai renkasi vandeniui, dulkėms ir smūgiams atsparius, ilgaamžius produktus. Kaip antai „Vostok Europe“ firmos laikrodžiai. Gamintojas siūlo savo klientams eleganciją derinti su sportiniu stiliumi, vilioja įvairiaspalvėmis silikoninėmis laikrodžių apyrankėmis bei funkcionaliais mechanizmais.

Klasikos mėgėjai yra labiau linkę rinktis „Claude Bernard“ laikrodžius. Šie laikrodžiai papuošti klasikinėmis odos ar metalo apyrankėmis, yra neutralių, akies nedirginančių spalvų, todėl juos itin tinka segėti prie oficialių kostiumų ar derinti prie laisvalaikio švarkų. Tikslūs laikrodžio mechanizmai patenkins net išrankiausio kliento poreikius, o dailus korpusas leis pasijusti išskirtiniam.

Moteriški laikrodžiai vietoje prašmatnių apyrankių

Sakoma, kad moterys puošiasi ne siekdamos suvilioti vyrus, o norėdamos pasipuikuoti prieš kitas moteris. Remiantis šia sena išmintimi būtų logiška teigti, kad moteriai jos užimama pozicija visuomenėje, kitaip tariant statusas, taip pat svarbus kaip ir vyrams. Tikra moteris visuomet norės išsiskirti iš minios, pasipuikuoti turimais papuošalais ir suknelėmis.

Norėdami patenkinti šiuos moters poreikius įvairūs laikrodžių gamintojai kuria labai puošnius moteriškus laikrodžius, kurie arba atstoja apyrankes, arba lengvai derinami ir segimi derinant su apyrankėmis.

Ši nauja mada įkvėpė tokius gamintojus kaip „Pierre Lannier“, „Zeppelin“, „Balmain“, „Hanowa“. Jų aksesuarai pasižymi originalumu, neįprasta forma, išskirtinėmis detalėmis. Labai platus šių laikrodžių apyrankių pasirinkimas – nuo ryškiai raudonos natūralios odos iki šalto metalo atspalvių. Taigi, rasti sau tinkantį laikrodį galės tiek avangardinį stilių mėgstanti jauna mergina, tiek solidi, klasikai pirmumą teikianti, subrendusi dama.

Svarbu nepamiršti, kad visur verta paisyti svarbiausios gero stiliaus taisyklės – saiko. Saikingai derinant turimą bižuteriją ar brangių akmenų apyrankes su mėgstamais laikrodžiais, galima išgauti nepakartojamų derinių. Taip pasipuošusi neliksite nepastebėta tiek kasdienybės rutinoje, tiek prašmatniame įmonės vakarėlyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *