Naujas spausdintuvas: renkamės ir perkame

spausdintuvaiBe spausdinimo aparato likę biuro ar kitų įstaigų darbuotojai yra tarsi be rankų. Daugybė infomacijos saugoma skaitmeninėse laikmenose, tačiau dažnai iškyla poreikis kažką nukopijuoti, atspausdinti ar nuskenuoti. Spausdintuvai nėra retenybė ir namuose: šie praverčia ne tik studentui ar verslininkui, bet ir namų šeimininkei, norinčiai receptą turėti po ranka, o ne kompiuterio ekrane. Kokiais kriterijais vadovaujantis turėtumėte pradėti naujo spausdintuvo paiešką?

Rašalinis ar lazerinis?

Rašaliniai spausdintuvai ant popieriaus lapo (kai kurie – ir ant kompaktinių diskų) gali atspausdinti bet kokios formos turinį (tekstai, lentelės, nuotraukos ir panašiai) tiek spalvotai, tiek nespalvotai,  tačiau jų darbas yra gana lėtas, rezultatas – neatsparus drėgmei (sušlapus atspausdintas turinys gali nutekėti), o išlaikymas – brangus. Daug kainuoja rašalo kasetės ir šios, spausdintuvo ilgesnį laiką nenaudojus, turi bjaurų poreikį uždžiūti ir tapti nebenaudojamos.

Lazeriniai spausdintuvai, lyginant su rašaliniais, kainuoja brangiau, tačiau savo kainą tikrai atperka. Per trumpą laiką galima atspausdinti didelį kiekį lapų, o ir išlaikymas pigus. Tiesa, gerokai daugiau kainuos spalvotas lazerinis spausdintuvas, tad gerai pagalvokite, ar šis jums tikrai būtinas.

Popieriaus kiekis

Jei perkate spausdintuvą ketindami jį aktyviai įdarbinti, faktas, kiek popieriaus lapų telpa talpykloje, yra neabejotinai svarbus: kai kas porą minučių reikės pildyti pasibaigusius lapus, savo pirkiniu, kad ir kaip gerai jis spausdintų, nusivilsite.

Jungtys ir laikmenos

Kuo daugiau galimybių pasiekti spausdintuvą iš įvairių įrenginių ir šiuo naudotis, tuo šios geresnis. Prekyboje siūlomis spausdintuvai ne tik su USB jungtimi, bet ir palaikantys Wi-Fi ryšį.

Planuojantys spausdinti daug nuotraukų, turėtų atkreipti dėmesį, ar dominantis spausdintuvas palaiko galimybę nuskaityti informaciją iš atminties kortelių ir debesų serverių.

Spausdinimo greitis ir kokybė

Lygindami kelis spausdintuvus, atkreipkite dėmesį į tokius techninius parametrus kaip spausdinimo greitis, raiška ir spalvų kokybė. Geriau sumokėti keletą papildomų eurų už spausdintuvą, kuris, atsižvelgiant į minėtas charakteristikas, visa galva lenkia savo konkurentus.

Abiejų pusių spausdinimas

Spausdintuvai, automatiškai spausdinantys ant abiejų lapo pusių, taupo jūsų pinigus bei laiką: neteks patiems vartalioti lapų, o ir popieriaus reikės digubai mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *