Mokėjimo kortelė paaugliui – būtinybė ar niekam nereikalinga mada?

mokejimo kortelesVaikai banko klientais gali tapti sulaukę vos septynerių. Tai palengvina tėvų kasdienybę, nes nereikia sukti galvos apie kišenpinigius. Tačiau ar vaikas geba tinkamai pasinaudoti debeto kortele. Ar kortelė padeda vaikui įgyti savarankiškumo, o gal atvirkščiai, ugdome nuolat ir daug vartoti įpratusią asmenybę?

Europiečiai už

Prancūzijoje, Ispanijoje ir Vokietijoje mokejimo korteles paaugliams nėra naujiena. Kaip pagrindinį jų privalumą, tėvai nurodo, galimybę bet kuriuo metu papildyti sąskaitą pinigais ir kontroliuoti kam ir kada išleido pinigus jų atžala. Psichologai sako, kad mokejimo korteles yra puikus metodas mokyti finansinio raštingumo ir gebėjo kontroliuoti bei planuoti savo pajamų ir išlaidų srautus. Kita vertus, banko korteles vaikams iki trylikos metų gali daugiau pakenkti nei išmokyti. Manoma, kad iki tryliktojo gimtadienio kortele bet kada ir praktiškai bet kur atsiskaityti galintis vaikas išmoks leisti pinigus, taip ir nesuprasdamas nei pinigų vertės, nei kelio iki mokejimo korteles sąskaitos.

Papildomos išlaidos

Tėvai, kurių vaikų piniginėse guli mokejimo korteles turėtų įvertinti papildomas pasirinkto tokio mokymo būdo kainą. Nors banko korteles kaina nėra didelė, verta nepamiršti kiekvieną mėnesį ją lydinčių administravimo, draudimo ir kitų mokesčių. Gali skirtis dnb banko korteles, seb banko korteles kainos (kreditinės kortelės nepilnamečiams nėra išduodamos, tarkim, kreditine kortele swedbank) įkainiai. Vienintelė iki šiol žinoma nemokama yra mokejimo kortele revolut.

Limitai – būtini

Taip pat reiktų nepamiršti, raitant parašą ant dokumentų, nustatyti sąskaitos limitus. Tai dažnai pamirštama, ypač tvarkant formalumus internetu. Juk galimas net ir banko korteles uzsakymas internetu (tai praktiškai atskira tema apie gana greitą kortelės atsiuntimą ir patogų aktyvavimą, net neiškėlus kojos iš namų). Vis dėlto, kredito korteles limitas apsaugo Jūsų pirmus žingsnius į gyvenimą statantį vaiką nuo skubotų ir galbūt, kartais, net ir nelabai atsakingų sprendimų.

Populiariausi limitai yra – šimtas, penki šimtai, tūkstantis eurų per mėnesį, skirti išgryninimui. Taip pat nustatytas iki trijų tūkstančių eurų banko limitas vietiniams ir tarptautiniams pavedimams vietine valiuta (per mėnesį).

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *