Lauko durys – kiekvienų namų būtinybė

lauko durysLauko durys – tai svarbi namų dalis. Jos užtikrina šilumą, saugumą ir komfortą. Be to lauko durys gali išduoti ir šeimininkų skonį bei pomėgius. Mūsų dienomis lauko durų pasirinkimas didžiulis. Durys būna įvairiausių dizainų, spalvų ar išmatavimų, gaminamos iš įvairiausių medžiagos ir skirtingais būdais. Skirtingos durys pasižymi skirtingais pliusais ir minusais.

Lauko durys gali būti plastikinės. Nors dabar tokios durys nėra labai populiarios, nes nepasižymi dideliu tvirtumu, nuo karščio ar šalčio dažnai riečiasi ir dėl to kyla problemų jas rakinant. Dar durys gali būti aliumininės. Tokios durys daugiausia pritaikomos viešuose pastatuose. Jos būna patvarios, tačiau nelabai sulaiko šilumą. Pastačius labai svarbu šias duris tinkamai sureguliuoti. Visa kita priežiūra nėra sudėtinga. Taip pat būna plieninių lauko durų, jos dar vadinamos šarvuotomis. Tokios durys yra ypač saugios, pritaikomos pagal įvairius išmatavimus. Jos gali būti individualiai apipavidalinamos. Dėl visų šių savybių šios durys labai populiarios, nes be viso to dar ir jų kaina yra visai priimtina. Kai kurioms lauko durims naudojama klijuota mediena. Anksčiau dėl savo gamybos būdo medinės durys buvo nelabai patogios, nes priklausė nuo temperatūros ir kitų išorės faktorių, ir buvo linkusios plėstis ar trauktis. Dėl to blogėdavo durų uždarymas. Dabar šių durų gamybos procesas patobulėjęs, tad nebeliko minėtų minusų. Tačiau jų priežiūra reikalauja daugiau dėmesio, jas reikia papildomai impregnuoti ir labiau saugoti paviršių. Ypač atmosferos sąlygoms atsparios yra kompozitinės arba stiklo pluošto lauko durys. Jose apjungtos geriausios gamyboje naudojamų medžiagų savybės. Suprantama, kad tokių durų kaina yra didesnė.

Nuosaviems namams ir butams skirtos durys pasižymi skirtingomis savybėmis. Gyvenantys butuose paprastai renkasi šarvuotas arba seifines duris, kad apsisaugotų nuo įsilaužimų bei izoliuotų garsą ir šilumą. Tačiau butui skirtų įėjimo durų nerekomenduojama montuoti lauke, nes tokių durų pagrindas yra metalas, o jis labai geras šalčio laidininkas, tad name tokios durys bus nešiltos. Dėl šių ir kitų kriterijų buto durų pasirinkimas yra siauresnis.

Renkantis lauko duris derėtų tinkamai įvertinti savo poreikius. Būtina žinoti, ar jums svarbiau saugios ar šiltos durys, kokios apdailos medžiagos jus domintų, taip pat, kokią sumą galite paskirti lauko durims.

 

One thought on “Lauko durys – kiekvienų namų būtinybė

  1. Manau, kad nei vienų namų neįsivaizduojame be durų. Aš esu už saugumą ir šilumos sulaikymą, todėl durims tikrai netaupau. Juk tarnauja ne vienerius metus, o kokių norime, renkamės kiekvienas sau, nes įvairovė yra labai didelė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *