Lietaus nuleidimo sistemos – kaip pasidaryti pačiam

lietaus sistemosDaugelis statybos darbų reikalauja itin aukštos kvalifikacijos meistrų, turinčių ilgametę patirtį ir baigusių atitinkamus mokslus. Pavyzdžiui mūrininkai arba apdailinnkai. Patys šeimininkai namo nesumūrys vien pasižiūrėję internete keletą mokomųjų Youtube video klipų su užsieniečiais meistrais. Tai taikytina daugeliui darbų, tačiau lietaus nuleidimo sistemos yra būtent ta vieta, kurią drąsiai galima pasidaryti patiems.

Kodėl? Visa paslaptis slypi tame, kad lietaus nuleidimo sistemos buvo ištobulintos taip, kad jas sudaro vos kelios skirtingos detalės. Tai reiškia, kad jas galima įsigyti internetu ir patiems susirinkti perskaičius instrukciją.

Lietaus nuleidimo sistemos detalės

Lietaus nuleidimo sistema susideda iš kelių nesudėtingų detalių:

 1. Tai įstrižai perpjautas vamzdis, kuris yra montuojamas horizontaliai iš karto po stogo danga.
 2. Tai pilnas vamzdis, kuris yra montuojamas vertikaliai prie sienos ir juo vanduo nubėga ant žemės.
 3. Specialus perėjimas iš latako į lietvamzdį – trumpas latakas su sandaria skyle ant kurios užmaunamas vertikaliai statomas lietvamzdis.
 4. Kampas. Latako kampas, kai reikia pasukti lataką 90 laipsnių kampu.
 5. Latako išoriniai dangteliai. Latakas tam tikroje vietoje turi pasibaigti ir būti sandarus. Tam ir naudojamas specialus išorinis dangtelis.
 6. Lietvamzdžio alkūnės. Specialios alkūnės, kurios yra naudojamos, kai reikia lietvamzdį sumontuoti ne tiesiai iš latako nuolajos, o tam tikru atstumu. Taip pat yra ir lietvamzdžio sujungimai, kurie skirti sujungti du vertikaliai esančius lietvamzdžius.
 7. Kelių rūšių laikikliai latakams ir paprasti laikikliai lietvamzdžiams, tvirtinami į medinę ar mūrinę sieną.
 8. Tinkleliai ir koštuvai. Kad lietvamzdžiai neužsikimštų lapais ir kitais nuo stogo nutekančiais nešvarumais, nuolajoje yra montuojami specialūs koštuvai, o latako dugne dedamas specialus tinklelis. Jis sulaiko nešvarumus ir neužkemša lietvamzdžio.
 9. Įlaja. Tai specialus įrenginys skirtas įleisti lietvamzdžiui į kanalizacijos vamzdį, jei įmanoma padaryti, kad lietaus vanduo tekėtų į kanalizaciją.
 10. Kontrolinis prievamzdis. Specialus vamzdis, montuojamas į įlają, kai norima lietaus vandenį surinkti į kanalizaciją. Jei vanduo leidžiamas virš dangos, tiesiog paliekama paprasta alkūnė.

Tai visos lietaus nuleidimo sistemos detalės. Daugiau jų nėra. Dėl šios priežasties jas gali sumontuoti bet kas. Reiktų tik atminti dar keletą momentų:

 • Latakų laikikliai yra statomi kas 70 cm vienas nuo kito.
 • Latakų ilgis – 1 metras, skersmuo 75 mm.
 • Lietvamzdžių ilgis – 2 arba 3 metrai, skersmuo 75 mm.
 • Lietvamzdžių laikikliai yra montuojami kas 2 metrai vienas nuo kito.
 • Jei stogo išsikišimas yra ne didesnis, nei 10 centimetrų, pakanka sujungti dvi lietvamzdžio alkūnes. Jei daugiau, teks pjauti nedidelį lietvamzdžio galą.
 • Lietvamzdis prie sienos montuojamas 1 cm atstumu, įvertinant išsiplėtimo galimybes (nuo karščio).

Geros kloties montuojant lietaus nuleidimo sistemą savo namuose.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *