Mergaitės kambarys: baldų gamyba ir įrengimas

baldų gamybaJei nusprendėte įrengti kambarį mažajai princesei, svarbiausias jūsų darbas – suderinti funkcionalumo reikalavimus su praktika ir stiliumi. Iš tiesų vaikų kambario įrengimas turi tam tikrų universalių bruožų, t. y. mergaitės ir berniuko kambarys skiriasi žaislais, žaidimais ar spalvomis, tačiau baldų gamyba ir interjero aksesuarai yra gana panašūs. Kitaip sakant, privalote pagalvoti apie funkcionalius, reguliuojamo aukščio baldus ir jaukią erdvę žaidimams bei mokymuisi.

Dizainas ir spalvos

Jei mergytė dar tik žengia pirmuosius žingsnius, privalote pagalvoti apie saugius baldus, t. y. baldų gamyba turi būti atliekama užlenkiant stalų ir spintų kampus. Be to, mergaitei bus reikalingi neaukšti baldai – nedidelės kėdutės ir mažas staliukas. Jei dukra yra vyresnio amžiaus, pasikalbėkite su mergaite dėl interjero kūrimo niuansų. Taip ne tik parodysite, kad jums svarbi dukros nuomonė, bet ir lavinsite mergaitės kūrybiškumą. Jei galite sau leisti, įgyvendinkite visus mergaitės įgeidžius, pvz., jei dukra pageidauja rožinių tapetų, tokius ir pirkite. Po poros metų galėsite juos pakeisti, tačiau dukra visuomet prisimins, kad augo svajonių kambaryje. Apskritai, nevenkite ryškių spalvų. Minėtieji tonai suteikia daugiau energijos ir lavina kūrybiškumą. Mergaičių kambariui puikiai tiks ne tik rožinė, bet ir oranžinė, žydra, violetinė ar žalia spalva. Iš tiesų spalvos pasirinkimas priklauso nuo mergaitės amžiaus. Beje, jaunesnio amžiaus vaikams, pvz., iki 2 metukų, rekomenduojamos ramesnių tonų spalvos. Švelnesnės spalvos siūlomos ir itin aktyviems vaikams.

Baldai

Svarbiausi mergaitės kambario baldai yra lova, spinta, stalas ir kėdė. Jei tradiciniai baldai neatitinka jūsų lūkesčių, jums padės individualių baldų gamyba. Tiesa, prieš užsakydami vieną ar kitą baldą, gerai apsvarstykite jo dizainą, pvz., nors lova yra vienas svarbiausių kambario baldų, ji neturi trukdyti žaidimams, t. y. jei mergaitės kambarys nėra erdvus, atsisakykite didelės lovos, geriau rinkitės paaukštintą gaminį, kurio apačioje galėsite pastatyti rašomąjį stalą arba palikti erdvę žaidimams. Rašomasis stalas ir kėdė turėtų būti reguliuojamo aukščio, kad prisitaikytų prie augančio vaiko poreikių.

Originalūs akcentai

Jei norite mergaitės kambariui suteikti daugiau žavesio, pagalvokite apie žaismingus aksesuarus, pvz., kambarį pagyvins spalvingas kilimas. Originalių raštų kilimas ne tik suteiks jaukumo, bet ir lavins vaizduotę. Geriausias sprendimas – rinktis nedidelių matmenų kilimą, kurį, reikalui esant, būtų galima lengvai susukti ir patraukti. Mergaitės kambarį pagyvins ir stilingas šviestuvas. Pagalvokite apie originalaus dizaino lengvai kilnojamus šviestuvus – tai ne tik puikus sprendimas vakariniam knygų skaitymui, bet ir originalus erdvės planavimo akcentas. Nepamirškite ir spalvingų nuotraukų rėmelių, minkštų kamuolių ar piešimo lentos – viskas priklauso nuo jūsų vaizduotės ir mergaitės norų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *