Nuosavo namo statyba: ką būtina žinoti?

Šiandien, gerėjant gyvenimo kokybei, vis daugiau žmonių nusprendžia palikti senuosius daugiabučius ir kraustytis į nuosavą namą. Daugelis mūsų tikisi suprojektuoti svajonių namą ir juo džiaugtis investavus vos kelias dešimtis tūkstančių litų. Tačiau neturėtume pamiršti, kad dažniausiai mūsų svajonės prasilenkia su realybe. Kiekvienam namui (ir aplinkos tvarkymui) yra būtinas projektas, kurį specialistai rekomenduoja derinti su savo darbą išmanančiomis statybų įmonėmis – kitaip svajonių namo statybos darbai iš jūsų gali pareikalauti neplanuotų išlaidų. Siekdami išvengti nemalonių staigmenų, pasistenkite išlikti objektyvūs – nesvajokite apie tai, ko negalėsite įgyvendinti.

Individualių namų statyboje darome labai daug klaidų. Reikia pripažinti, kad daugelis mūsų pervertiname savo finansines galimybes – ieškome pigiausių statybinių blokelių, siekdami sutaupyti kelis šimtus litų, tačiau priimame net tūkstančius litų kainuojančius ir visiškai mums nereikalingus architektūrinius sprendimus. Specialistai tvirtina, kad daugeliui žmonių trūksta bendro supratimo apie statybas – nereikėtų pamiršti, kad dažnu atveju nuosavo namo statybos yra brangiausia investicija mūsų gyvenime. Vos pradėję kurti svajonių projektą, turėtume nebijoti belstis į architekto, konstruktoriaus ar statybų vadovo duris. Bandydami išvengti pagalbos, dažniausiai neteisingai įvertiname namo statybos išlaidas ir suprantame tai tik tuomet, kai jau būna per vėlu.

Siekdami išvengti neplanuotų išlaidų, visų pirma privalome labai atidžiai apgalvoti namo projektą. Nebijokite konsultuotis su specialistais, artimaisiais bei draugais. Įvertinkite visas galimybes ir skirtingus variantus. Idealus projektas yra toks, kurio nebereikia koreguoti. Tiesa, dažniausiai tokio tikslo pasiekti nepavyksta, bet galite pasistengti taip, kad vėlesnių taisymų būtų kiek įmanoma mažiau.

Darome labai daug klaidų ir tada, kai manome, jog viskuo galime pasirūpinti patys – internete susirandame pageidaujamo namo nuotrauką, skaitome internetinius forumus, domimės kitų žmonių patirtimi ir visuomet esame įsitikinę, kad mes ne tik padarysime viską patys, bet ir išleisime mažiau pinigų. Deja, pamirštame, kad kiekvienas statybų atvejis yra individualus, kiekvieną kartą pasirenkamos skirtingos medžiagos ir yra įgyvendinamos skirtingos idėjos. Dažniausiai žmonės patiria labai nemalonių emocijų, kai supranta, kad jų projektas įkainojamas ženkliai didesne suma nei buvo tikėtasi, o keisti jau nieko nebegalima – sklypas yra nupirktas, o architektas užsakytas.

Tiksliai nusakyti, kiek kainuos jūsų namo statybos darbai gali tik su jūsų projektų dirbantys asmenys. Neklausykite draugų kalbų – nors jie linki gero, dažniausiai jiems taip pat trūksta būtinų žinių. Paprastai vidutinio dydžio namas pastatomas per kiek trumpiau nei metus, tačiau šis laikas gali skirtis dėl daugybės priežasčių. Planuodami išlaidas, nepamirškite, kad jums reikės suplanuoti ir pilną namo apdailą bei nusipirkti baldus. Be to, čia taip pat tyko nemalonios staigmenos – itin dažnai paaiškėja, kad planuojant namo interjerą, mūsų norai gerokai viršija finansines galimybes. Labai dažnai projektuodami namą pamirštame, kad mums reikės ne tik baldų bei buitinės technikos, bet ir įsirengti kiemą. Beje, aplinkos tvarkymui taip pat yra būtinas gerai apgalvotas projektas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *