Ar vairavimo kursai tikrai parengia gerus vairuotojus?

vairavimo mokyklaNe vienas pasakys, kad šiuo metu vairavimas yra nebe prabanga, o būtinybė. Jeigu jūs susiruošė išmokti vairuoti ir įsigyti vairuotojo pažymėjimą, tuomet vairavimo mokymo centrai Panevėžyje, Šiauliuose, Kaune ir kituose Lietuvos miestuose yra pasirengę jums padėti. Teorinių pamokų metu susidursite su didelę mokymo patirtį turinčiais dėstytojais, bilietus galėsite spręsti ir atspausdintus, ir esančius kompiuteriuose, o vairavimo patirties ir įgūdžių jus išmokys profesionalūs instruktoriai, vairuojant gana naujus automobilius. Vairavimo mokymo centrai laukia ir tų, kurie tiesiog nori patobulinti savo vairavimo įgūdžius.

Gavus vairuotojo pažymėjimą ir pavažinėjus pora metų kiekvienas ima gana profesionaliai automatiškai atlikti visus vairuojant reikalingus veiksmus. Vis dėlto, tai tikrai dar nereiškia, kad žmogus moka puikiai vairuoti. Vairuotojui, kaip ir bet kurios kitos srities specialistui, kuris nori puikiai atlikti darbą, yra reikalingi vairavimo įgūdžių tobulinimo kursai. Mūsų šalyje kol kas kiekvienas individualiai nusprendžia, ar jam jų reikia, t. y., ar reikalingos žinios apie tai, kaip išvengti įvairių nelaimių kelyje, kaip išsisukti iš sudėtingų situacijų patiriant mažiausią žalą, kaip tinkamai, vairuoti važiuojant slidžia kelio danga.

Saugaus eismo komisija karts nuo karto užsimena apie vairuotojų įgūdžių tobulinimo būtinybę, tačiau kol kas nėra parengta jokių galimų tokio projekto gairių. Taigi, valdžios institucijų dėmesio vairavimo įgūdžių tobulinimui ir jo plėtrai labai trūksta. Kol kas mokymai vykdomi tik profesionalių lenktynininkų paruoštų programų dėka. Šiuo metu šalyje jaučiama gana didelė vairavimo įgūdžių tobulinimo stoka. Vis dėlto, yra nemažai įmonių, kurios siekia, kad jų darbuotojai būtų mokomi vairavimo įgūdžių bei būtų supažindinami, kaip elgtis esant ekstremaliai situacijai kelyje.

Mokymo centrai, kuriuose mokomasi, siekiant gauti vairuotojo pažymėjimą, nesuteikia pakankamai žinių. Daugumai žmonių tik papildomi vairavimo kursai padeda suprasti, jog anksčiau automobiliuose jie buvo ne vairuotojai, o greičiau keleiviai prie vairo. Įgūdžius ugdančiuose mokymuose parodoma ir išmokoma suvaldyti automobilį bet kurioje situacijoje. Juk pats automobilis, jeigu jis techniškai tvarkingas, niekada avarijos nepadarys. Įvairius incidentus, kartais ir pačius skaudžiausius, sukelia patys vairuotojai – tik nuo jų priklauso kelionės sėkme arba nesėkmė. Nesvarbu, kokios bebūtų oro sąlygos ar kelio danga, saugų vairavimą lemia vairuotojo elgesys už vairo.

Vairavimo instruktoriai sutartinai tvirtina, jog automobilio kontrolės įgūdžių tobulinimas esant pavojingoms situacijoms turėtų išlikti kaip papildoma programa. Profesionalų teigimu, visų pirma vairuotojai turi priprasti valdyti automobilį nesudėtingose situacijose, jie turi išmokti važiuoti saugiai ir stengtis nepapulti į pavojų. Juk tiems, kurie tik mokosi vairuoti ir dar tik pratinasi prie automobilio būtų suteikiama pernelyg daug informacijos. Tačiau šiuo metu mūsų šalyje egzistuojantis neprievartinis vairavimo įgūdžių tobulinimas, kai po metų ar kelių patirties vairuotojas pats nuvyksta pasitobulinti įgūdžių, kol kas ne itin veiksmingas. Reikia prisiminti, kad vairavimas nėra natūrali žmogaus būsena, kurios metu visus veiksmus jis galėtų atlikti apie tai negalvodamas. Sėdint prie vairo reikia labai gerai pagalvoti apie kiekvieną savo veiksmą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *