Kuo patrauklus parketas šiuolaikiniam būstui?

Nuo senų senovės lietuviai savo namams naudojo medines grindis. Atsiradus grindų dangų įvairovei, žmonės ėmė blaškytis negalėdami apsispręsti kokias grindis pasirinkti šiuolaikiniam būstui. Ne vienam įsirenginėjant naują būstą ar remontuojant seną iškyla klausimas kokias grindis pasirinkti parketą, laminatą, o gal linoleumą ar kiliminę dangą. Tačiau daugelis sintetinių dalykų jau atsikando ir vėl grįžta prie natūralių medžiagų. Gal todėl viena populiariausių grindų rūšių – parketas.

Masyvo parketas gaminamas iš kietmedžio medienos. Toks parketas tarnauja labia ilgai, nes jį galima atnaujinti daugelį kartų. Parketlentės būna be apdailos – jas reikia šlifuoti, glaistyti, dengti laku arba alyva, ir su apdaila – paruoštos naudoti. Lentelių dydis įvairus.

Parketas

Dvisluoksnės parketlentės puikiai tinka, jei parketą norima kloti raštais, taip pat jei parketas klojamas ant šildomo pagrindo. Dviejų sluoksnių parketlentės paprastai klijuojamos prie pagrindo. Dvisluoksnės parketlentės paprastai susideda iš UV kietinto lako arba alyvos, viršutinio dėvimo kietmedžio sluoksnio, apatinio, klijuoto skersai viršutiniam sluoksniui, spygliuočio medienos sluoksnio arba sutankintos plaušo plokštės (HDF). Parketlentės dydis gali būti įvairus. Dėl ypatingos klijuotos konstrukcijos, toks parketas deformuojasi apie 70% mažiau nei masyvo parketas, todėl neatsiranda nepageidaujamų plyšių.

Šiuo metu vis populiaresnis tampa trisluoksnis parketas. Trisluoksnes parketlentes dažniausiai sudaro UV kietintas lakas, UV kietinta alyva arba natūrali alyva, viršutinis sluoksnis – dėvimas kietmedžio sluoksnis, vidurinis sluoksnis – skersai viršutinimiam ir apatiniam sluoksniui klijuota spygliuočio mediena arba sutankinta plaušo plokštė (HDF) ir apatinis sluoksnis – spygliuočio fanera. Kaip ir dvisluoksnio parketo trisluoksnės parketlentės deformuojasi apie 70% mažiau nei masyvo parketo. Taikomas „plaukiojantis” klojimo būdas – parketlentės tvirtinamos tik tarpusavyje, o ne prie pagrindo arba klijavimas prie pagrindo.

Prižiūrėti parketą nesudėtinga. Pagrindinė jo valymo priemonė – dulkių siurblys ir drėgnas skuduras. Kad tarnautų ilgiau patartina jį saugoti nuo žvyro ir smėlio.

Kad ir kokios rūšies parketą pasirinktume medinės grindys suteikia šilumos ir jaukumo bet kokiai patalpai. Juo malonu vaikščioti basomis. Jokia sintetinė grindų danga neprilygs natūraliam medžiui. Medis yra medis. Ir kiekvienas turime teisę rinktis kokioje aplinkoje gyventi.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *