Sandėlio valdymo sistema

Prekybos įmonės dažnai naudojasi įvairiais sandėlio valdymo sprendimais, priklausomai nuo to, kokia sandėlio valdymo sistema yra įdiegta. Tai pagerina ne tik klientų aptarnavimą, nes atliekamas atsargų valdymas greitai ir pakankamai efektyviai, bet ir susitvarkoma su kitais procesais.

Klausimas „Ar verta įsidiegti?” čia jau nebegalioja, nes akivaizdu, kad 30 procentų pagerintas sandėlio darbo efektyvumas atsiperka per keletą mėnesių. 

Viena sandėlio valdymo sistema pateikia šiuos privalumus: 

  • Su SVS likučių tikslumas padidėja iki 99,5%; 
  • Sandėlio valdymo sistema sumažina likučius nuo 5% iki 15%; 
  • Ribinis pralaidumas padidėja 20% – 40%; 
  • 10% – 35% sumažinamos sandėliavimo išlaidos; 
  • Iki 30 % padidėja užsakymų įvykdymo tikslumas ir greitis.  

Svs

Ekonominė SVS nauda aktuali, tačiau reiktų nepamiršti, kad jis padeda ir patiems darbuotojams. Sandėlio valdymo sistema yra pagalbinis komunikacijos įrankis sandėlio darbuotojams, kurie išvengia nemažai nesusipratimų visuose etapuose – nuo prekės atvežimo į sandėlį iki važtaraščių išrašymo prieš pristatant. Esant dideliems arba bent jau intensyviems prekių srautams komunikacija yra vienas iš pagrindinių momentų, dėl kurių gali būti sumaišyti užsakymai, ne vietoje padėtos prekės, pateikta netiksli informacija tiekimo skyriui arba pardavimams ir t.t. Sandėlio valdymo sistema fiksuoja visus veiksmus, todėl bet kada galima išanalizuoti ir stebėti vykstančius procesus. Tai naudinga ne tik ieškant kaltų dėl kokių netikslumų, bet ir analizuojant patį proceso sklandumą. kartais norint teisingai viską atlikti sugaištama gana nemažai laiko, kuris galėtų būti išnaudojamas papildomiems darbams atlikti. Tokiu būdu sandėlio valdymo sistema tampa analizės ir monitoringo įrankiu sandėlio vadovams. 

Sandėlio valdymo sistema (angl. Warehouse Management System – WMS) yra gana sudėtingas IT produktas, kurio diegimas gali ir užtrukti. Taip pat iš pradžių gali kilti nemažai nesklandumų, kol darbuotojai išmoks ja naudotis, o svarbiausia, įpras tai daryti greitai ir sklandžiai. Bet kuriuo atveju profesionali sandėlio valdymo sistema atsipirks per keletą mėnesių priklausomai nuo prekių ir srautų sandėlyje.  

Egzistuoja ne viena sandėlio valdymo programa Lietuvoje. Vienos jų – pasaulinio lygio, kuriamos ir diegiamos visame pasaulyje, kitos – europietiškos, trečios – išskirtinai lietuviškos. Egzistuoja ir pagal užsakymo kurtų SVS, tačiau tai sau leisti gali tik didelės įmonės, turinčios sudėtingus procesus, kurių neišeina tobulai valdyti ir su geriausiomis programomis. Smulkieji sandėliai išsisuka ir su Excel programos galimybėmis. Sandėlininkas – ne bibliotekininkas, tad ne visada gerai žino, kur padėta viena ar kita prekė… 

One thought on “Sandėlio valdymo sistema

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.