Smuikai bei kiti muzikos instrumentai. Kas garantuoja saugumą juos perkant?

smuikasInternetu  muzikos instrumentus perka daugelis muzikantų, tačiau ne visi juos pasirenka taip, kaip reikėtų. Štai, kad ir tas pats smuikas, neretai perkamas tik tuomet, kai randama pati mažiausia kaina. Kaip manote, ar mažiausios kainos yra tas rodiklis, į kurį vertą atsižvelgti perkant kokybišką muzikos instrumentą? Žinoma, kad ne. Visus muzikos instrumentus būtina pirkti įvertintus kelis niuansus. Tikrai nėra taip, kad pigiausi smuikai ar kiti instrumentai yra lygiai tokie pat kokybiški kaip tie, kurie kainuoja kelis kartus brangiau. Jeigu jums reikia smuiko, kurį naudotumėte tik pamokoms, tuomet aišku, kad geriausia būtų dairytis į pigesnius instrumentus, bet vėlgi – reikia vadovautis keliomis taisyklėmis.

Visi smuikai bei kiti styginiai instrumentai turi būti perkami ne iš antrų rankų. Didžiausia klaida būtų rinktis tuos instrumentus, kuriais jau ilgą laiką prieš tai naudojosi kiti asmenys. Naudoti muzikos instrumentai tikrai nėra tokie kokybiški, kaip jums atrodo. Žinoma, kai kurių būklė galbūt ir bus nepriekaištinga, bet vis tiek tai negarantuoja ilgaamžiškumo. Norintiems įsigyti smuiką pamokoms, patartina žiūrėti ką siūlo pagrindinės muzikos prekių el. parduotuvės. Jų Lietuvoje yra ganėtinai daug, tačiau vos kelios gali pasiūlyti didžiausią pasirinkimą ir patraukliausias kainas.

Styginiai muzikos instrumentai pasižymi tuo, kad jų yra įvairiausių rūšių, dydžių. Jeigu jūs dar tik mokotės groti smuiku, tuomet drąsiai galite rinktis tuos instrumentus, kurių kainos siekia apie šimtą eurų. Tai, aišku, nebus patys pigiausi, bet taip pat nebus patys brangiausi instrumentai. Kuo didesnė kaina, tuomet kokybiškesnį garsą išgauna instrumentas. Aišku, didelė kaina dažniausiai garantuoja ir ilgaamžiškumą.

Kaip bebūtų, muzikos instrumentus internetu pirkti būtina atsargiai. Šiuo metu praktiškai visose prekybos sferose galima sutikti sukčius, kurie bandys išvilioti pinigus. Jums reikia vengti tų asmenų, apie kuriuose sklando nemažai blogų atsiliepimų. Pavyzdžiui, jeigu radote pasiūlymą ir su pardavėju jau viską suderinote, tuomet jis jums ko gero atsiųs rekvizitus, pagal kuriuos turėsite padaryti bankinį pavedimą. Tuos duomenis patikrinkite paieškos sistemose. Gali būti, kad rasite neigiamų atsiliepimų, kuriuose bus paminėtos apgavystės. Jeigu rasite tokius atsiliepimus, tuomet venkite tolimesnio sandorio – ieškokite kito pardavėjo.

Smuikai ir visi kiti muzikos instrumentai, pasak ekspertų, turėtų būti perkami iš oficialių vietų. Tai reiškia, kad didžiausia klaida būtų ieškoti smuiko ar kitos instrumento skelbimų portale, forumuose, socialiniuose tinkluose. Oficialios vietos yra tos, iš kurių suprantama, jog prekiauja normalūs pardavėjai – žinomi privatūs asmenys arba įmonės.

Kadangi internete vyksta įvairiausios apgavystės, siūloma visada domėtis atsiskaitymo galimybės. Tai gali padėti išvengti sukčių. Pavyzdžiui, jeigu bijote kažkam vesti pinigus nematant prekės, tuomet teiraukitės ar būtų galimybė atsiskaityti atvykus kurjeriui. Tai reiškia, kad pinigus galite įteikti kurjeriui, kai jis pristatys prekę. Tai būtų bent jau šiokia tokia apsauga. Tiesa, turėkite galvoje, kad kurjeriui atvykus, jūs neturėsite teisės išpakuoti siuntos – pirmiau turėsite sumokėti pinigus.

Perkant muzikos instrumentus internetu, visada siūloma būti budriems. Pinigų nevalia vesti aklai. Pirmiausia būtina pasidomėti kas yra pardavėjas; ar jis turi daug blogų atsiliepimų ir t.t.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *