Verslo liudijimas, kas tai? Paprastai tariant, tai yra individualios veiklos forma, pagal kurią asmuo gali verstis legalia dokumente nurodyta veikla, siekiant įgyti pelną. Pradėti nuosavą verslą ir užsitikrinti finansiškai stabilų gyvenimą siekia ne vienas. Deja, ne kiekvienas drįsta žengti šį svarbų žingsnį. Čia galima įžvelgti ne vieną gluminančią priežastį. Informacijos trūkumas, nepasitikėjimas savo jėgomis ar lėšų stygius gali atgrasyti nuo tokių idėjų, tačiau šiandien tai padaryti yra visai paprasta.
Mintys apie nuosavą verslą dažnai neišvysta dienos šviesos. Klaidingi stereotipai ir abejingumas riboja žmogaus galimybes ir trukdo jam realizuoti savo planus. Tačiau viskas yra kur kas paprasčiau. Verslo liudijimas gali suteikti galimybę mėgautis tuo, kas teikia malonumą. Ši individualios veiklos forma atveria naują požiūrį į verslo pasaulį. Ir visa tai yra prieinama kiekvienam. Pagrindinės šios veiklos savybės yra:
- Įsigyti verslo liudijimą gali kiekvienas fizinis asmuo sulaukęs pilnametystės;
- Tai patogus būdas užsiiminėti verslu nesteigiant įmonės;
- Priešingai nei individuali veikla pagal pažymą, įsigijus verslo liudiją reikia iš anksto sumokėti fiksuotus mokesčius;
- Griežtai nustatyta veiklos sritis;
- Lengvesnis apskaitos tvarkymas.
Verslo liudijimas – tai individualios veiklos dokumentas, kuris teigia, jog asmuo yra užregistravęs tam tikrą veiklos rūšį ir sumokėjęs privalomus mokesčius, kas leidžia legaliai užsiiminėti leistina veikla. Svarbu atminti tai, jog ši verslo forma riboja galimas veiklos rūšis, todėl prieš įsigyjant šį dokumentą, derėtų susipažinti su visomis sąlygomis. Jas taip pat galima rasti VMI svetainėje.
Kaip įsigyti verslo liudijimą?
Tai iš esmės yra nesudėtingas ir tikrai daug galvos skausmo nekeliantis žingsnis. Norint gauti liudijimą, reikia apsilankyti gyvenamosios vietos mokesčių inspekcijoje (VMI) ir joje pateikti prašymą. Svarbu atminti tai, jog paprastai verslo liudijimas yra išduodamas ne ilgiau kaip 1 kalendoriniams metams ir ne trumpiau kaip 5 dienoms. Toliau reikia vesti pajamų – išlaidų apskaitos žurnalą ir atlikti smulkius buhalterinius skaičiavimus.
Kokie galioja mokesčiai?
- Gyventojų pajamų mokestis (GPM) – individualiai nustatomas savivaldybės;
- Valstybinis socialinis draudimas (VSD) – 180Lt kiekvieną mėnesį;
- Sveikatos draudimas (PSD) – 90Lt – 9% nuo minimalaus mėnesinio atlyginimo.