Autobusų bilietai internetu

Pamenu, studijų metais kai nevažinėdavau autostopu, į kaimą pas tėvus traukdavau autobusu. Vilniaus autobusų stotyje lankydavausi kelis kartus per metus, tad puikiai pamenu tuos žmones laukiamajame ir eilėse prie kasų, vis dirsčiojančius į laikrodį, ar spės nusipirkti bilietą, ar teks jį pirkti brangiau autobuse.

Internetas pakeitė visą situaciją. Dabar iš karto galima pirkti bilietus į priekį ir atgal, sutaupant šiek tiek, taip pat galima pirkti juos internetu. Autobusų bilietai internetu yra parduodami specialiuose puslapiuose, tačiau ši naujovė atsirado neseniai.

Autobusu-bilietai-internetu

Autobuso bilietai į Druskininkus, Klaipėdą, Palangą, Šventąją ir kitus kurortinius miestus dabar perkami internetu ne tik mūsų svečių – turistų iš Rusijos ar Baltarusijos, bet ir lietuvių. Prieš šventes autobuso bilietų prekyba suaktyvėja, nes iš anksto stengiamasi nusipirkti sėdimą bilietą. Atbėgus paskutinę minutę gali tekti ir pastovėti. Pamenu, teko stovėti sausakimšame autobuse net iki Kauno, kai važiavau Kalėdoms į kaimą pas tėvus – nelabai jau malonus jausmas…

Autobusų bilietai internetu parduodami labai paprastai. Tereikia tik pasirinkti išvykimo stotelę, atvykimo stotį, tada išsirinkti datą, kelieivių skaičių. Sistema parodo, kokie maršrutai yra, kada išvyksta ir atvyksta į galutinę stotelę, vežėjo pavadinimą ir kokios kainos bilietų į vieną pusę. Kainos internetu ir kainos kasose kartais skiriasi. Taip yra dėl to, kad perkant internetu sutaupomas aptarnavimo mokestis (aptarnavimo mokestis yra imamas už kasininko darbą, bilieto spausdinimą ir t.t.). Taig, galima sakyti, kad autobuso bilietas perkamas internetu yra pigesnis. Nedaug, tačiau važiuojant ilgesnius atstumus tai gali būti ir didesnė suma.

Pasirinkus maršrutą, įvedamas keleivio vardas ir pavardė, telefono numeris, el. pašto adresas. Taip pat įvedamas ir dokumento, kuris įrodo, kad keleiviui gali būti taikoma nuolaida, numeris. Studentams tai Lietuvos studento pažymėjimas, pensininkams – pensininko pažymėjimas ir t.t. Tada pasirenkamas atsiskaitymo būdas ir už bilietą apmokama. Bilieto kopija atsiunčiama nurodytu el. paštu, ją būtina atsispausdinti ir turėti lipant į autobusą. Kontrolierius atspausdintą bilietą pažymi, jei reikia, patikrina dokumento numerį. Viskas, jokių eilių ir stumdymųsi.

Autobuso bilietai internetu – būdas taupyti laiką ir nervus…

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.