Ar gintariniai karoliai dovanojami berniukams?

Tokio klausimo manęs paklausė vaikai, kai jiems papasakojau apie tokį stebuklingą dalyką, kaip gintariniai karoliai kūdikiams. Jiems pasirodė labia juokinga, kai sužinojo, kad gintariniai karoliai berniukams yra dovanojami, bet tik tada, kai jie yra kūdikėliai. Tiesa, jie patys tokių karolių neturi ir vargu, ar turės, nebent tada, kai susilauks savų vaikų.

Dygstančių dantų skausmas kūdikiui yra vienas iš baisiausių gyvenimo nutikimų. Suaugęs gali vartoti įvairius nuskausminamuosius, galų gale nuvažiuoti į visa parą veikiančią dantų kliniką. Deja, kūdikėlis turi ilgai kankintis, kol tas pieninis dantukas praskros dantenėles ir išlįs. O tokių juk būna ne vienas, o visi dvidešimt ir daugiau. Kaip tą 5-6 mėnesių mažytį nuraminti? Būdų yra daug, tačiau ne visada jie yra veiksmingi. Stiprių vaistų naudoti negalima, homeopatiniai pradeda veikti ne iš karto, tad pasitelkiamas į pagalbą lietuviškas ”auksas” – gintaras.

Amber-teething-necklaces

Gintaras jau tūkstančius metų buvo naudojamas ne tik puošyboje, bet ir medicinoje. Gabaliukas gintaro senovės Romoje kainavo daugiau nei auksas, o gauti jo buvo galima tik iš aisčių genčių. Gintaras į senovės Romą patekdavo vadinamuoju “gintaro keliu” ir buvo naudojamas ligoms gydyti. Atmetus visus senovinius padavimus ir legendas dar lieka sukcino rūgštis, kurios Baltijos gintaras turi daugiausiai, dėl to ir yra naudojamas gydymui ir grožio industrijoje. Pagrindinė sukcino rūgšties savybė – gebėjimas raminti ir lengvinti skausmus, taip pat ir padėti imuninei sistemai kovoti su įvairiais alergenais. Tai moksliškai yra įrodyta Rusijos ir JAV mokslininkų.

Grįžkime prie berniukiškų reikalų. Gintariniai karoliai yra naudinga dovana bet kuriam kūdikiui. Ji naudinga būna tol, kol išdygsta didžioji dauguma dantukų. Karoliai yra ne tik papuošalas ir dantukų skausmo malšinimo priemonė, bet ir neblogas žaislas. Maži rutuliukai liesdamiesi vieni su kitais išleidžia tam tikrus garsus, lyg barškutis. Maži pirščiukai turi nuolatos liesti nedidelius daiktus, kad vystytųsi smulkioji motorika. Taigi net išdygus dantukams vaikelis gali dar kurį laiką su gintaro karoliais pažaisti. Po to rekomenduojama karolius paimti ir padėti į saugią vietą. Kai jaunuolis bus paauglystės amžiuje ir susidomės rankų darbo papuošalais ir draugystės apyrankėmis (dovanojamomis mergaitėms), gintariniai karoliukai tikrai pravers, nes būtent jie gali labia gerai suveikti paaugliškuose santykiuose.

Gintaro karoliai kūdikiams yra trumpesni ilgiu, todėl suaugęs jų nešioti negalės, tačiau visada jie liks ne tik suvenyru, bet ir maloniu prisiminimu. Gintaras nesensta, nerūdija, tad gintariniai karoliai gali eiti kaip relikvija iš kartos į kartą.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *