UAB steigimas nereikalingas?

Jau taip susiklostė, kad pradėjome su kolega domėtis galimybėmis kurti verslą nuo nulio. Vienintelis stabdis ir kliuvinys yra ne kas kita, kaip popierizmai ir legalaus UAB steigimas. Lietuvoje laisvadarbiais (freelanceriais) ir visokiais HUB Vilnius nariais nėra itin pasitikima, nors darbai atliekami legaliai, išrašomi dokumentai, sumokami mokesčiai. Čia kaltas tas lietuviams būdingas nihilizmas ir nepasitikėjimas niekuo, kas negali išrašyti oficialios sąskaitos faktūros po 3 savaites derintos sutarties ir krūvos priėmimo-perdavimo aktų. Jo tikrai nepakeisime, todėl belieka rasti kelius, kaip įforminti savo veiklą. 

Uab-steigimas

Svarstėme, gal vertėtų įsteigti TŪB – tikrąją ūkinę bendriją, kurios savininkai laiduoja įmonės veiklą ir apyvartines lėšas savo turtu. Problema yra ta, kad turint banko paskolų, vargu, ar protinga tokią įmonę steigti. Vienintelis protingas variantas vis tiek išlieka UAB steigimas. Norint įstegti uždarąją akcinę bendrovę visų pirma reikia turėti atliekamus 10 tūkstančių litų įstatiniam kapitalui, plius dar keletą tūkstančių pradinių dokumentų tvarkymų mokesčiams, vidinio popierizmo tvarkymui, teisininko konsultacijoms dėl darbo veiklos įforminimo, buhalterinių paslaugų įmonės samdymui ir t.t. Dideli pinigai susidaro, tad pradėjome domėtis, ar UAB steigimas yra reikalingas, ar tai vienintelis kelias. Pasirodo, kad ne. 

Interneto puslapyje www.finansusprendimai.lt radau informacijos, kad jie patys parduoda jau sukurtas įmones arba už tą pačią sumą įsteigia ir norimu vardu ir adresu. Skirtumas akivaizdus – kur 1000 litų, o kur 10 tūkstančių. Pirkti įmonę galima ir iš kitur, tereikia tik įsitikinti, kad ji neturi jokių skolų ir nėra subankrutavusi, įsivėlusi į kokias PVM grobstymo schemas. 

UAB steigimas be 10 000 litų įstatinio kapitalo gali būti laikinas reiškinys, nes yra kažkokia spraga mokesčių įstatymuose. Girdėjau tik tiek, kad parodžius pažymą apie turimus 10 000 litų banko sąskaitoje VMI, tuos pinigus galima iš ten išsiimti ir naudoti kitiems tikslams. Jei tai iš tikrųjų yra spraga, reiškia greitai ji gali būti „užtaisyta”, ir vėl realus 10 000 litų turėjimas bus reikalingas. Niekaip nesulaukiam mikro-įmonės su paprasta steigimo tvarka, arba bet kokios kitos formos, kurios steigimas nekainuoja didelių pinigų, bet suteikiama teisė samdyti kitus žmones. 

Bet kuriuo atveju UAB steigimas bus reikalingas, nesvarbu, ar darysiu pats, ar samdysiu finansų konsultantus ar buhalterius, kurie už tai ima savo mokestį.

 

 

One thought on “UAB steigimas nereikalingas?

  1. Kalbėjom apie tai, bet kažkaip nesuprantu, kaip pelną pasidalinti. Juk VšĮ steigiama daugiausiai ne pelno siekiant?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *