Kaip elektros energija palengvina kasdienybę

elektros energijaNors gyvenimas susideda iš įvairių dalykų, buitis neaplenkia nei vieno žmogaus. Siurbiant kilimą ar atliekant kokį kitą darbą prireikia įvairių daiktų, palengvinančių kasdienius procesus. Tiems daiktams savo ruožtu reikalingas galios šaltinis. Pastarojo vaidmenį atlieka elektros energija.

Elektros energija praverčia kone visuose darbuose. Rodos, paprasti veiksmai be jos neapsieina. Vienas tokių darbų yra jau paminėtas kilimo siurbimas. Jei ne elektra ir ne šis prietaisas, ką tektų daryti? Juk dabar įprasta išsiurbti. Kilimas vėl tampa švarus, kambaryje pasidaro jaukiau. Be siurblio visokius pūkus tektų rinkti rankomis, bet tai būtų panašu į pelų ir grūdų atskyrimą, apie kurį tikriausiai teko skaityti pasakose. Kitas variantas – nešti kilimą laukan ir jį išdaužyti. Bet ar tai taip paprasta? Jei ant kilimo stovi baldai, juos tektų pakelti ar patraukti. O norint iš spintos ar sekcijos viską iškraustyti tikrai reikia laiko ir pastangų. Vadinasi, toks darbas būtų atliekamas retai, o iki tol tektų ropoti keturiomis rankiojant trupinius. Bet verčiau mesti į šalį požiūrį „kas būtų, jeigu būtų“ ir džiaugtis, kad galima kilimą išsiurbti. Buitis įgauna visai kitą veidą.

Čia buvo paminėtas tik vienas prietaisas. Jis palengvina buitį ir yra „genamas“ elektros energijos. Jei ne elektros energija, darbai užtruktų kur kas ilgiau. Žvelgiant iš psichologinės pusės, žinant, jog viskas atliekama greitai ir paprastai, nėra atmetimo reakcijos. Na, o jei kas savaitę reikėtų atitraukinėti ir kilnoti baldus, tai atrodytų pernelyg komplikuota. Ir, beje, grindų švarumas nėra viskas, kas elektros energijos dėka palengvinama. Čia paminėtinas ir indų plovimas. Žinoma, jei indai plaunami po kelių asmenų šeimos pietų, tai toks darbas gal ir nėra atstumiantis. Tačiau jei pagalvotume apie maitinimo įstaigas, taptų aišku, kaip praverčia indaplovė. Kalnai indų tampa švarūs, ir prie to prisideda elektros energija. (Kadangi indaplovei irgi reikia kažko, kas ją priverstų veikti.) Elektros energija apskritai neatsiejama nuo švaros. Daugelis tikriausiai net nepagalvoja, kiek laiko anksčiau tekdavo paaukoti skalbiant rūbus. Dabar, kai kone kiekvienuose namuose yra po skalbimo mašiną, atrodo natūralu drabužius tik surūšiuoti, įdėti į skalbyklę ir išėmus padžiauti. Pradedant mąstyti, koks tai puikus išradimas, vėl pastebima elektros reikšmė.

Elektros energija skverbiasi ir į maisto gaminimą. Įvairūs virtuvės kombainai, plaktuvai, mikrobangų krosnelės, konvekcinės krosnelės, elektrinės orkaitės… O kur dar skrudintuvai, blynų, vaflių, sumuštinių keptuvės… Žinoma, ne visose virtuvėse yra šie prietaisai, tačiau būtų sunku rasti namus, kuriuose nebūtų nei vieno įrenginio. Paminėjimo vertas ir šaldytuvas, kuriame maistas ilgiau išlieka šviežias. Nors vienos priemonės atrodo mažiau svarbios, o be kitų negalima išsiversti, visas jas vienija bendra naudojama energija.

Žinoma, elektros tema neatsiejama nuo saugumo. Tvarkinga elektros instaliacija ir atsargus elgesys nėra tušti žodžiai. Na, o kalbant apie naudą, ji išties didelė. Kasdienė veikla tampa lengvesnė,  atliekama greičiau. Tai itin aktualu dirbant ar mokantis, kai svarbu tinkamai susiplanuoti iš išnaudoti laiką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *