Vasarinės padangos: kaip išsirinkti?

vasarinės padangosAtšilus orams į trasą „eina“ vasarinės padangos, kurias išsirinkti ne taip jau ir sudėtinga. Dėl to reiktų padėkoti naujam žymėjimui, kurį įvedė Europos Sąjunga visoms nuo 2012 m. liepos 1 d. pagamintoms ir ES pardavinėjamoms padangoms. Paprastas žymėjimas padeda vairuotojui susigaudyti, kokią įtaką padangos turi kuro sunaudojimo kaštams, koks padangų ir šlapios kelio dangos sukibimas ir kokį triukšmą skleidžia pasirinktos padangos.

ES_zymejimas_2012_10Nuo padangų priklausantis kuro panaudojimo efektyvumas*. Žinoma, kad „A“ raidė reiškia aukščiausią efektyvumą, o „G“ – žemiausią, tačiau natūraliai kyla klausimas, kaip šis skirtumas atrodo finansine išraiška. „A“ kuro efektyvumą turinčios vasarinės padangos sunaudoja 9 proc. mažiau kuro, nei „G“ kategorijai priklausančios padangos. Pavyzdžiui, jei jūsų automobilis 100 km sudegina 8 l kuro, o jūs per metus nuvažiuojate 20 tūkstančių kilometrų, iš kurių pusę mieste, o kitą pusę užmiestyje, važiuodami „A“ klasės padangomis jūs sutaupysite apie 120 litrų kuro daugiau, nei važiuodami „G“ klasės padangomis. O tai yra maždaug 170 eurų!

Padangų sukibimas su šlapia kelio danga. Eismo įvykio metu, net keli metrai atlieka labai svarbų vaidmenį. Skirtumas tarp „A“ ir „G“ klasių padangų gali skirtis net 30 proc. Jei šis skaičius nieko nesako, pabandykime išsiakinti, kaip tai turėtų atrodyti realybėje. Tarkim, jūs važiuojate 80 km/h greičiu ir prieš jus į kelią iškelia briedis, staigiai stabdant „A“ klasės padangomis, stabdymo kelias yra 18 m trumpesnis  bei „G“ klasės padangų. Taigi, tikimybė, kad toks auto įvykis baigsis tragiškai, išties ženkliai sumažėja.

Padangų keliamas triukšmas. Padangų triukšmas yra suskirstytas į 3 grupes, kurios yra žymimos juodomis juostelėmis. Šios juostelės atitinka Europos Sąjungos numatytus skleidžiamo triukšmo lygius, kurie bus įvesti iki 2016 m:

  • 1 juoda juostelė – 3 dB mažiau nei numatytas griežčiausias triukšmo lygis;
  • 2 juodos juostelės – atitinka būsimą triukšmo lygį, kuris bus įvestas iki 2016 m;
  • 3 juodos juostelės – atitinką esamą padangų triukšmo lygį, kuris nebus tinkamas nuo 2016 m.

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad decibelų lygis yra matuojamas logaritmine skale, o tai reiškia, kad vienos juostelės skirtumas kelia dvigubai didesnį triukšmą.

Taigi, vasarinės padangos neturėtų būti perkamos atmestinai, rinkitės kokybišką produktą, kad jaustumėtės saugūs kelyje, o piniginė nevertų, kiekvieną kartą mokant už kurą.

* „D“ klasė nėra taikoma lengviesiems automobiliams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *