Veterinarijos klinika laukia ne tik sergančių gyvūnų, bet ir norinčių pasikonsultuoti jų šeimininkų

veterinarijos klinikaBėgioti su šunimi miško keliu ar žaisti su kate – vienas malonumas, kuriuo vieni gali džiaugtis kasdien, o kiti kol kas tik apie tai svajoja. Gyvūnas – gyva būtybė, kuris, kaip ir žmogus, susiduria su sveikatos problemomis. Tik pastarieji nesugeba įvardinti juos kankinančių simptomų, o tai dar labiau apsunkina situaciją. Senesnio amžiaus žmonės, gyvenantys kaimuose, šiuo klausimu laikėsi gana ydingos nuomonės: jei serga, pasveiks pats, o jei padvės, įsigysiu naują. Šiandien prie naminių gyvūnėlių daugelis prisiriša taip, jog juos tapatina su artimiausiu šeimos nariu ir minėtas senolių požiūris tapo visiška atgyvena (norisi tuo tikėti). Veterinarijos klinika tampa ta įstaiga, į kurią kreipiamasi pagalbos profilaktiniais tikslais ir nutikus rimtesnei traumai.

Daugelis iš mūsų vengiame medikų ir ten keliaujame tik didelei bėdai prispaudus, tad toks elgesio modelis taikomas kalbant ir apie naminių gyvūnų sveikatą. Idealiausiu atveju pirmoji pažintis su veterinarijos klinika turėtų prasidėti vos tik parsigabenus gyvūną į savo namus – kuo jaunesnis amžius, tuo, tikėtina, vizitai pas veterinarą taps įprasti ir netraumuos gyvūno. Profilaktinio vizito metu atliekama gyvūno apžiūra: nustatoma dantų, akių, odos, kailio, vidaus bei lytinių organų būklė ir panašiai. Atliekama vakcinacija, paskiriami medikamentai nuo parazitų. Suderinamos tolimesnių viztų datos (dažnai pakartotina vakcinacija atliekama kelių mėnesių bėgyje), aptariama galimos kastracijos (sterilizacijos) būtinybė. Profilaktiniai vizitai rekomenduojami bent kartą per metus.

Veterinarijos klinika – ne tik vieta, kurioje kovojama dėl trapios, į pavojų patekusios gyvūno gyvybės. Veterinarijos gydytojai su mielu noru laukia klientų, atvykstančių pasikonsultuoti iš pažiūros pačiais elementariausiais klausimais: koks maistas yra tinkamiausias ir naudingiausias? Kaip sudrausminti gyvūną, peržengiantį leistinas ribas? Kaip susidoroti su teritorijos ženklinimo ar tuštinimosi ne vietoje problema? Tokių ir panašių atsakymų mes dažniausiai bandome ieškoti interneto platybėse. Taip, čia galima rasti daug patarimų iš asmeninės patirties, tačiau kyla klausimas, kiek pastarieji yra pagrįsti. Profesionalūs veterinarai, besiremiantys turimomis teorinėmis žiniomis ir darbine patirtimi, gali duoti daug vertingų atsakymų, padėsiančių užbėgti už akių galimoms problemoms, tarkime, perdėtai gyvūno agresijai ir su tuo susijusioms pasekmėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.