Paminklai Vilniuje. Kaip išsirinkti?

Netektis yra sunkus, o kartais nenuspėjamas dalykas. Po kurio reikia atitinkamai nemažai laiko atsigauti, ir suprasti, jog mirusiojo žmogaus jau nebegrąžinsime, nors kad ir kaip jį mylėjome. Kiekvienas norime savo artimuosius, brangius žmones tinkamai išlydėti į kitą pasaulį, pagerbiant kapo vietą paminklu ir tvarkinga kapaviete.

Kalbant apie pačius paminklus, jie galime sakyti išpopuliarėjo ne taip ir senai ( palyginus). Anksčiau buvo priimta naudoti medinius kryžius, tačiau bėgant laikui jie praranda savo išvaizda dėl drėgmės, lietaus ar kitų pažeidimų. Akmeniniai paminklai Vilniuje yra ilgaamžiai, kaip ir prisiminimai apie anapilin išėjusį žmogų.

Paminklo pasirinkimas: dydžio pasirinkimas

Vienu metu buvo populiarūs dideli paminklai kapams, kartais naudojamos įvairios skulptūros, jog kapas atrodytų kuo įspūdingiau. Kiekvienas galime prisiminti, arba peržiūrėti 90-tųjų namų nuotraukas, kuomet buvo prestižas pasistatyti kuo didesnį namą, taip pabrėžiant savo finansinį statusą.

Šiuo metu išpopuliarėjo mažesni paminklai. Vienas dalykas tai, jog jie ir kainuoja mažiau dėl mažiau reikalingų medžiagų kiekio. Kitas, pas žmones nebėra tos didybės manijos. O kita vertus, kam ji?

Kita priežastį galime įvardinti ribotą kapavietės plotą. Jame didelis paminklas neatrodytų estetiškai. Jei norite daugiau investuoti į kapavietės išvaizdą, galite pasirinkti gražesnes akmenines plokštes, ar jį patiesti gražesniais akmenimis. Šiuo atveju būtų reikalinga mažiau priežiūros.Kai kuriose kapinėse, jau turimos problemos su vieta, bandoma jas praplėsti, arba nukreipti į kitas kapines.

Ko vertėtų vengti?

Pirmiausia reikėtų vengti beskonybės ir didybės manijos, kaip ir rašėme anksčiau. Čia išsiskirti Jums tikrai nebūtina, o net ir ne vieta. Taip pat nereikia persistengti kalbant apie dekoro klausimus, žvakes, gėles ar kitus papuošimus. O galbūt to net nebūtų norėjęs ir pats, iškeliavęs žmogus?

Taip pat nerekomenduojame vengti netikusių spalvų derinių kalbant apie kapo plokštes ir kitus elementus.

Jei Jums trūksta įdėjų, ar nežinote kokios kapavietės ir paminklo norite – galite apsilankyti portale Monumentas.lt . Čia taip pat galite sužinoti kokios kainos vyrauja rinkoje, kokios populiarios kompozicijos bei medžiagos. Yra netgi ir 3D vizualizacijos. Tai atlikti Jums nereikia niekur vykti, o tiesiog galite ramiai atlikti iš namų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *