UAB steigimas

Ačiū, kad steigiate verslą. Suprantame, kad tai darote savais sumetimais, tačiau naujai steigiamas verslas visada turi savo socialines pasekmes. Be verslo valstybė nesurinktų mokesčių. Naujas verslas visada reiškia naujas darbo vietas ir galimybes žmonėms kažko išmokti ir patirti – šie įgūdžiai pravers ateityje! 

Uab-steigimas1

Verslą steikite atsakingai. Lietuvoje atsakingiausia verslo forma yra UAB. Nors akcininkai savo turtu ir neatsako, bet galioja daug įvairiausių apribojimų ir reguliavimų, tad sprendimai įmonės viduje daromi atsakingai. UAB steigimas yra pirmas rimtas sprendimas dar net neturint įmonės. Juk verslą galima pradėti kur kas anksčiau, net ir dirbant asmeniškai. 

Įmonė steigiama labai trumpai – 2-3 darbo dienas po to, kai pristatomi reikalingi dokumentai. Jei vykdomas  UAB steigimas internetu, viskas dar labiau supaprastėja. Aišku, reikia turėti el. Parašą, kad viskas vyktų sklandžiai ir pakankamai greitai. 

UAB steigimas Vilniuje arba Kaune kainuoja tiek pat – 900 litų (steigiant internetu) arba 1000 litų (steigiant su notaro patvirtinimu). 10 000 litų įstatiniam kapitalui turėti nereikia. Teisininko samdyti nereikia, nes tai paprastai atlieka finansinių konsultantų įmonės samdytas teisininkas. Patikint įmonės kūrimą finansų konsultantams (buhalteriams) paprastai yra sutaupomas ir laikas, ir nervai. Kai kurių dokumentų surinkimas gali būti problematiškas, ypač leidimo tam tikrose patalpose steigti įmonę, kur pasirašyti turi VISI patalpų bendrasavininkai. Jei jų yra keli, kyla problemų juos surasti ir įtikinti pasirašyti. Kartais savininkai nesutinka iš principo, kartais juos sunku surasti, tad vieno popierėlio gavimas gali užtrukti kelis mėnesius. Su finansininkais taip neatsitinka, nes jie patys dirba su patalpų savininku ir jo parašą tiek realų, tiek elektroninį gauti nėra labai sunku, ir daug laiko neužtrunka. Dėl to įmonės steigimas yra toks spartus ir nekainuojantis daug streso.

Verslo steigimas užtruks valandą laiko. Būtent tiek reikia sugaišti laiko nemokamai konsultacijai ir dokumentų pasirašymui. Jei konsultacijos nereikia, galima apsisukti ir per pusvalandį. Tai ryškus laiko taupymas lyginant su tomis valandomis, kurias sugaištumėte domėdamiesi esama tvarka, rūpindamiesi įstatais, „Registrų centro“ formomis ir reikiamais dokumentais. Pasitikėkite profesionalais ir verslą steikite kartu su jais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *